Projekt „Nie Słyszę” z nagrodą Prix Bohemia

Pod koniec października zostałyśmy zaproszone na Festiwal Twórczości Radiowej „Prix Bohemia” do pięknego czeskiego Ołomuńca. To, że nasz projekt znalazł się na tzw. short liście w kategorii „Multimedia”, wiedziałyśmy już w czerwcu. Pojechałyśmy do Ołomuńca z wielką radością, ale bez wielkich nadziei na wygraną.

Nasz projekt rywalizował w swojej kategorii z produkcjami bardzo kosztownymi – grami komputerowymi audio, serialami audio, a nawet z portalem, przygotowywanym specjalnie na potrzeby wyborów w Niemczech.

Nie kryłyśmy łez wzruszenia, kiedy zaproszono nas do odbioru pierwszej nagrody. Oto werdykt jury:

„Jury podkreśliło kameralność projektu, która polegała na dzieleniu się intymnymi świadectwami słuchaczy z trudnego czasu kwarantanny i izolacji. Ta kameralność wywołała wielki społeczny odzew i można wręcz mówić o terapeutycznym działaniu projektu. Izolacja, wyciszenie, zamknięcie na nowo uruchomiły w ludziach potrzebę słuchania i słyszenia. Wiele osób odkryło moc i siłę dźwięku oraz wartość świadomego słuchania. Autorki przy niewielkich nakładach finansowych osiągnęły spektakularny efekt”.

Bardzo Wam dziękujemy za zaufanie:)

Magda i Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *