O nas

Kasia

Katarzyna Michalak – od ponad 20 lat opowiada dźwiękiem historie prawdziwe. Pracuje w Redakcji Reportażu Polskiego Radia Lublin. Uważa, że dźwięk to fascynujący język sztuki, dzięki któremu możemy tworzyć audialne filmy. Stara się popularyzować sztukę świadomego słuchania, bowiem wierzy, że bez słuchania – nie ma zrozumienia.

Magdalena Świerczyńska-Dolot – z radiem i dźwiękiem związana od 15 lat. Bez nich nie wyobraża sobie swojego życia zawodowego. Kiedy zamyka oczy – słyszy, kiedy słyszy – czuje. Nic więcej jej nie trzeba. Czym jest dla niej dźwięk? Wyjątkową wibracją, która, wprawiając w drganie ciało i duszę, porusza i otwiera najskrytsze zakamarki wyobraźni…

Magda

Media o nas

Portal culture.pl, artykuł „Dźwięk non-fiction” :

https://culture.pl/pl/artykul/dzwiek-non-fiction

Radiowa Czwórka, audycja „Czat Czwórki” 2020/05/15 (o projekcie od 16:40):

Radiowa Czwórka, audycja „Czat Czwórki” 2020/05/26:

Radio Gdańsk, fragment audycji „Tygiel Kulturalny”

Rozmowa na żywo na blogu „Torba reportera” (torbareportera.pl/)

Moc Audio Story

📌 Tylko dźwięk- jak stworzyć dobry podcast, wywiad, reportaż audio?;📌 Co jest najważniejsze w produkcjach audio?📌 Projekt "Nie słyszę"- dlaczego, coś czego nie słychać może inspirować?Niezwykłe spotkanie dla wszystkich, którzy kochają dźwięk i audio. Katarzyna Michalak- najczęściej nagradzana w Polsce i na świecie reportażystka radiowa oraz Magda Świerczyńska-Dolot- ubiegłoroczna laureatka stypendium im. J. Stwory dla najlepszego młodego reportażysty radiowego opowiedzą o swoich sposobach opowiadania dźwiękiem oraz o najnowszym projekcie "Nie słyszę"- dla którego inspiracją było wprowadzenie w Polsce izolacji związanej z koronawirusem.

Opublikowany przez Torba reportera- reportaż w praktyce Czwartek, 7 maja 2020